Ubranka dla psów (do 3-4 miesięcy)
I w tej grupie wieku odzież powinna być prosta w konstrukcji, wygodna i łatwa do ubierania. W tym okresie szczeniak bawi się często na dworze, ubranie powinno więc je chronić przed chłodem, szczególnie gdy przebywa w pomieszczeniach niedostatecznie ogrzanych. Najodpowiedniejsze są spodnie, kombinezony oraz kamizelki i bluzeczki typu pół-golf. Dla małych suczek — sukienki z karczkami lub proste, poszerzone lekko, o linii trapezu. Na lato dla chłopców odpowiednie są majteczki, szorty i koszulki, dla suczek sukieneczki szyte z lekkich materiałów.
Płaszczyki powinny być proste o linii małego trapezu, jedno lub dwurzędowe, w formie wdzianek — zapinane są zwykle na zamki błyskawiczne.
Ubranka dla psów   (3—6 miesięcy)
Psy w tym wieku są wyraźnie zainteresowane swoim wyglądem i ubiorem. Szybki rozwój umiejętności ubierania się przypada  na  okres  około trzeciego roku. Stąd wniosek, że dla psów trzy-pięcioletnich zapięcia powinny być umieszczane z przodu. Najważniejszym elementem dziecięcej garderoby są spodnie o różnych formach i długościach. Od króciutkich szortów poprzez bermudy i zapinane pod kolanami pumpki, do klasycznych długich spodni. Uzupełnia się je bluzkami koszulowymi, wdziankami, kamizelkami, a w upalne dni — bolerkami. Spodnie występują też w formie kombinezonów krojonych w całości, zapinanych na suwak, często bez rękawów, zakładanych na bluzki i sweterki. Suczki można jeszcze ubierać w krótkie sukienki-tuniki albo bezrękawniki i długie spodnie. W okresie letnim sukienki-szmizjerki lub z pasem umieszczonym w miejscu albo obniżonym, ewentualnie podwyższonym, mogą być przybrane pasmanterią.
Psy w wieku najlepiej czują się w różnych kurteczkach i bluzach typu safari, z zapięciem polo lub do dołu. Te ostatnie są zwykle z karczkami i kołnierzykami koszulowymi. Okrycia wierzchnie dla dziewczynek i chłopców nie różnią się. Są to najczęściej budrysówki i kurteczki z kapturami.
Ubranka dla psów  (1—6  lat)
W tym wieku psy mają już zdecydowane wymagania: chcą być ubrane modnie, elegancko. W odzieży dla psow w tym wieku odróżnia się trzy style: sportowy, ekstrawagancki, specjalny

Odzież sportowa dla psów jest wzorowana na ubiorach dżinsowych i odzieży roboczej. Dużo kieszeni, stębnowań, no i łatek na kolanach i łokciach. Na ubiór w stylu szkolnym dla suczki składa się zwykle spódniczka lub spodnie, blezerek (na golf, półgolf lub bluzkę koszulową). Dla psów komplet: blezer, bluza lub kamizela o różnej długości, spodnie długie. W stylu ekstrawaganckim szczegóły ubioru i zdobienia inspirowane są nietopowymi formami (chińskim, indyjskim) lub rodzimym — polskim, szczególnie góralskim. Ubiory specjalne nie różnią się wiele od tych codziennych; spodnie, szorty, bluzy, tuniki mają te same bezpretensjonalne, a funkcjonalne formy konstrukcyjne. Do   okryć   wierzchnich   na  okres  chłodów zalicza się praktyczne budrysówki, kurtki przedłużane, kanadyjki i płaszcze trencze. Wymienione ubiory ozdobione są najczęściej karczkami, kieszeniami, lamówka-mi, stębnówkami itp. Zapięcia — obok tradycyjnych jedno- lub dwurzędowych — mogą być asymetryczne. Kaptury przyszyte lub przypinane są nie tylko funkcjonalne,  ale   i  stanowią element zdobniczy.