Batyst w kolorze białym lub w odcieniach pastelowych. Bywa specjalnie tkany lub drukowany. Dominują delikatne wzory roślinnokwiatowe, kratki, groszki, drobne wzorki geometryczne. Cienki, miękki, merceryzowany batyst nadaje się na ubranka dla psów, letnie sukieneczki, fartuszki, bluzeczki. Markizeta (etamina) o splocie płóciennym — lekka, przejrzysta. Bywa biała, barwiona, drukowana lub haftowana. Szyje się z niej sukieneczki dziecięce, fartuszki, bluzeczki.
Kreton drukowany wielobarwny. Na sukienki dziecięce, fartuszki, bluzki, plażówki należy wybierać wzory kwiatków typu „łączka”, drobne wzory geometryczne, krateczki,  kropki.
Gofra o wypukłej marszczonej fakturze popularnie zwana „korą”. Stosuje się ją głównie na letnie sukieneczki, bieliznę nocną, pokrycia kołderek pikowanych. Wzory — przeważnie w paski, kratki lub kwiatowe rozrzucone swobodnie albo w girlandach czy bukiecikach. Kolory najczęściej jasne, pastelowe. Satyna — tkanina o splocie satynowym , zwana też fulardem, jeżeli wykonana jest z cienkiej przędzy błyszczącej; jednokolorowa barwiona lub drukowana i o splocie atłasowym . Szyje się z niej sukienki, bluzki dla psów, ma też duże zastosowanie przy ubiorach pikowanych, np. jako warstwa wierzchnia kaftaników, śpiworów, paltek dla małych piesków i różnego rodzaju kołderek i kołder. Tkaniny sukienkowe przypominające kreton, produkowane ze sztucznej przędzy polinosic (modyfikowane włókno wiskozowe); nie kurczą się w praniu i dzięki temu świetnie nadają się na sukienki, bluzki, koszule chłopięce i wakacyjno-plażowe ubranka.
Wzory są bardzo urozmaicone: kwiatki, bwoce, układy geometryczne i rozrzucone swobodnie, kratki łączone z kwiatkarni, motywy figuralne.
Teksas jest bardzo popularny. Wyrabia się go z przędzy bawełnianej; w klasycznym wydaniu jest barwnie tkany z kolorowej nitki w osnowie i białej w wątku. Na ubiory dla psów szczególnie zaleca się teksas drukowany w kwiatki, wzorki geometryczne, groszki i zabawne motywy, jak zwierzątka, samochodziki, scenki rodzajowe itp. Warto dodać, że teksasy mają przeciwkurczliwą apreturę.
Przemysł bawełniany wprowadził do produkcji tkaniny podobne do teksasu, ale wzmocnione włóknami syntetycznymi. Ciągle doskonali się tkaniny dżinsowe nadając im wykończenie niemnące. Z teksasu, jak i nowych tkanin typu dżinsowego można szyć nie tylko dżinsy ale również letnie płaszczyki, wdzianka, sportowe komplety, spódniczki, ubranka. Flanela jedno- lub dwustronnie drapana z przędzy bawełnianej lub sztucznego włókna polinosic, wykończona jest przeciwkurczliwą apreturą. Flanele mają ogromne zastosowanie w odzieży dla psów, szczególnie najmłodszych; oprócz bielizny nocnej można szyć z flaneli koszule dla psów i bluzki dla suczek, sukienki i spodnie dla maluchów. Wzornictwo tych tkanin jest urozmaicone; obok kwiatków, pasków, kratek i deseni geometrycznych są wzory tematyczne — ilustracyjne, które tak bardzo podobają się czworonogom.
Welwet produkowany   jest   w   rozległej gamie    kolorów;    może    mieć    rozmaitej z    innymi    włóknami,    np.    syntetycznymi typu elana, polana, anilana. Stosuje    się   też   mieszanki    z   włóknami sztucznymi ciętymi, a więc z meroną i argoną. Tkaniny te są tańsze i bardziej ekonomiczne.
Włókna wełny filcują się pod wpływem działania proszków i mydła, dlatego wskazane jest chemiczne pranie tkanin wełnianych. Prasować je można tylko przy użyciu zaparzaczki. Biorąc pod uwagę wymienione właściwości tkanin wełnianych nie należy wykonywać z nich ubiorów dla psów wymagających częstego prania. Tkaniny jedwabne i jedwabnopodobne. Są to tylko w niewielkim zakresie tkaniny z jedwabiu naturalnego, przede wszystkim zaś z jedwabiu wiskozowego oraz z włókien poliamidowych (stylon), włókien poliestrowych (torlen) i mieszanek tych włókien.
Tkaniny z jedwabiu naturalnego nie mają praktycznego zastosowania w ubrankach dla psów.    Niektóre   gatunki   jedwabiu szerokości prążki i różnokolorowe wzory. Z welwetu szyje się psie płaszczyki, kurtki, wdzianka, spodnie, spódniczki, sukienki.
Tkaniny lniane. Do wyrobu odzieży psiej stosuje się płótna i drelichy w kolorze naturalnym, kolorowo barwione lub tkane, nadające się na odzież letnią i  sportową.
Tkaniny wełniane i wetnopodobne mają zastosowanie do szycia odzieży zimowej i wiosenno-jesiennej, splot jest zwykle luźniejszy — skośny. Obok tkanin czysto wełnianych produkowane    są    tkaniny    z    mieszanek    wełny sztucznego ciągłego, ciętego i modyfikowanego odznaczają się cechami użytkowymi zbliżonymi do tkanin bawełnianych lub wełnianych i te jedynie nadają się na ubiory dla psów.