Ten artykuł adresowany jest do osób posiadających psy oraz lubiących je ubierać w ubranka. Niniejsza strona zawiera nardzo dużo informacji związanych z szyciem oraz projektowaniem ubranek dla psów. Przy wyborze fasonu kierowano się przede wszystkim aktualną modą, ale także intencją ułatwienia kroju i szycia. Do każdego modelu ubranka dla psa opracowano formy kroju w skali oraz wskazówki jak je narysować w naturalnej wielkości. Obok tego wszystkie nieregularne Unie form powtórzono w naturalnej wielkości kolorowym poddrukiem. Uzupełnieniem każdego modelu jest rysunek układu form na tkaninie, ułatwiający początkującym prawidłowe gospodarowanie materiałem. Sposób wykonania modeli wyjaśniają opisy szycia, a na szczególną uwagę zasługuje ,,Słowniczek” zawierający — w układzie alfabetycznym — wyczerpujące wyjaśnienia nazw przyjętych w krawiectwie oraz bogato ilustrowany przebieg procesu szycia najważniejszych i powtarzających się elementów ubranek dla psów. W części wstępnej każdej wyodrębnionej grupy asortymentowej modeli załączono wskazówki dotyczące przystosowania form do wymiarów osoby, dla której się szyje, przeprowadzania miar kontrolnych i usuwania usterek dostrzeżonych podczas miar.
Dla osób, które mają już pewien zasób praktycznej wiedzy i doświadczeń w kroju oraz szyciu ubranek dla psów i które zechcą samodzielnie zaprojektować model o fasonie różniącym się od zamieszczonych w poradniku, podano — w uproszczonej formie — wskazówki na temat samodzielnego sporządzania form kroju dla różnych fasonów i różnych wielkości.
Dla złagodzenia, chociaż w małym stopniu skutków kryzysowej sytuacji gospodarczej, zamieszczono w poradniku specjalny artykuł na temat przeróbek oraz kilka modeli ubranek, w których można łączyć różne tkaniny stare lub nowe z małych resztek oraz tkaniny  z dzianiną  wykonaną  na  drutach.