Podszewka. Podszewką wykończa się lewą stronę ubioru nakrywając wkłady wzma­cniające, woreczki kieszeniowe, zaszewki i szwy. Powierzchnia podszewki powinna być gładka i śliska. Najbardziej odpowiednie są satyny i atłasy (z jedwabiu sztuczne­go). Zależnie od rodzaju szytego ubio­ru, kolor podszewki dostosowuje się do barwy tkaniny zasadniczej lub dobiera w kolorze kontrastowym albo wzorzystym dodającym atrakcyjności. Tkanin podszewkowych używa się również do lamowania szwów, krawędzi, do wy­konania różnych wypustek.

Płótno. W płaszczach i ubraniach dla psów stosuje się „miękkie” wykończenie i wzmocnienie części przodu, używając zwykłego płótna bawełnianego, surówki lub płótna lnianego ściereczkowego. Płótno lniane krawieckie nie ma zastoso­wania przy ubiorach dla szczeniąt, a coraz mniejsze w ubiorach dla dorosłych psów, bowiem zastępowane jest włókninami. Włókniny i tkaniny klejowe są stosowane w coraz szerszym zakresie i zastępują tradycyjne wkłady płócienne. Włókniny wytwarzane są metodą klejenia lub spawania termicznego, w różnych grubościach, zależnie od przeznaczenia W Polsce produkuje się włókniny pod nazwą włókniteksu. W języku niemieckim wyrób ten zwany jest „Vlieseline” (flizelina).
Wiele pracochłonnych czynności przy szy­ciu eliminują włókniny z naniesionymi substancjami termoplastycznymi. Możne nimi podklejać duże powierzchnie (przody, boki) i drobne elementy (mankiety, kołnierze). Na uwagę zasługują sztywnikowe włókniny ,,lentex” produkowane w bogatej gamie kolorów. Do podklejania większych powierzchni przeznaczone są włókniny z proszkiem termoplastycznym klejowym — poliamidowym, natomiast do podklejania drobnych elementów — z proszkiem poliestrowym. Wkłady klejowe na bazie płótna baweł­nianego mogą być stosowane przy ubio­rach z tkanin ścisłych, nieelastycznych. Włókniny przeszywane zastępują ciepłochronną watolinę. Masa różnych odpo­wiednio uformowanych włókien poddana jest wiązaniu lub przeszywaniu na specjal­nych maszynach Maliwatt igłami typu dziewiarskiego. W zależności od składu surowca i rodzaju przeszycia wyroby te mają zastosowanie jako wkłady ciepłochronne lub po odpowiednim wykończe­niu  szyje  się  z  nich ubranko dla psa.
Watolina. Jest to dzianina wytwarzana z dwóch przędz — zgrzebnej wełnianej i bawełnianej. Przędza bawełniana tworzy splot trykotowy, na którym jest wiązana przędza wełniana. Po obustronnym dra­paniu watolina nabiera puszystości. Do odzieży dziecięcej powinno się wybierać watolinę ze 100% wełny, która jest lżejsza i  ma większą higroskopijność.